NYTT VÄNKLUBBSAVTAL 2023

Publicerat: 2022-10-13 - 02:21 - Skrivet av Johnny Neldeborn

Söderslätts GK har inför säsongen 2023 ingått ett greenfeeavtal med Trelleborgs GK, Tegelberga GK, Vellinge GK samt Bedinge GK.

Detta innebär att våra medlemmar* från respektive klubb kan spela på varandras banor alla dagar i veckan efter klockan 13.00 för enbart 300 kronor. Vi som klubbar har förstått kraften av nära relationer och samarbeten med likvärdiga anläggningar i närområdet. Vi lyssnar på våra medlemmar och strävar kontinuerligt efter att öka vårt attraktionsvärde så att helhetsupplevelsen blir trevligare för våra medlemmar, gäster och samarbetspartners.

På Tegelberga GK gäller fortfarande 200:- för alla medlemmar med fullvärdigt, vardags och yngresenior. Alla dagar alla timmar.

Juniorer spelar för 100:-

Vi önskar alla ett trevligt avslut på golfsäsongen.

Med vänliga hälsningar,
Styrelsen

*Gäller ej greenfeemedlemskap samt nybörjarmedlemskap